Rok 2020 chyli się ku końcowi i nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej serwisów internetowych decyduje się na publikację jego podsumowań. Nie inaczej jest z branżą czytelniczą, a podążając za tymże trendem, w tym krótkim podsumowaniu przytoczymy najciekawsze książki, jakie miały okazję ujrzeć światło dzienne w jego trakcie. Nie zamkniemy się przy tym na tytułach z początku roku, biorąc pod lupę również te, które swojej premiery doczekały się pod jego koniec, jak chociażby powieść ze sklepu internetowego Tania książka – Moloch Marka Krajewskiego.

Najlepsze książki 2020 roku

W 2020 roku byliśmy w stanie być świadkami wielu premier, które na stałe zmieniły oblicze polskiego czytelnictwa. Wiele spośród nich okazało się hitami, które świetnie się sprzedały – istnieją jednak również perełki, które nie zdobyły rozgłosu. Mimo, że na takowy zdecydowanie zaskakują. Obie te grupy książek staramy się przedstawić poniżej:

  • Moloch” (Marek Krajewski) – bardzo mocny kryminał zapraszający nas do podążania za losami detektywa Mocka i jego najnowszego śledztwa, które prowadzi go do wrocławskiego podziemia, gdzie prężnie rozwija się tajne stowarzyszenie okultystyczne; czy ma ono związek z zaginięciem i najprawdopodobniej morderstwem jego dzieci? Czy to przez nie jego żona trafiła do psychiatryka? W tej książce nic nie jest oczywiste, aż do końca.
  • “Precedens” (Remigiusz Mróz) – bardzo ciekawy thriller połączony z kryminałem; opisuje historię pani adwokat, do której pewnego dnia zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Mówi jej, że za moment popełni przestępstwo. Tak też się dzieje – Chyłka (adwokat) musi ją teraz bronić, co nie będzie łatwe. Zwłaszcza, że morderstwo dokonane przez aktorkę było transmitowane w mediach społecznościowych i oglądane przez niezliczone rzesze jej fanów.
  • “Grube Wióry” (Rafał Pacześ) – książka napisana przez jednego z najpopularniejszych obecnie komików w Polsce; opowieść pełna prawdy, ale też bezpośredniego języku oraz często bardzo żywych i nie do końca pożądanych w codziennym świecie obrazów. To książka, która jest w stanie wywrzeć spore wrażenie. Pozycja obowiązkowa, nie tylko dla fanów komika.

Podsumowanie

Rok 2020 był wyjątkowo łaskawy dla wszystkich fanów czytelnictwa. Zostali oni uraczeni potężną dawką powieści, poematów, wierszy; słowem: książek, które rzeczywiście zasłużyły sobie na miejsce w ich biblioteczce. Niestety, pośród nich pojawiło się też mnóstwo dzieł dalekich od ideałów – warto więc postawić na pewniaki i to nimi zasilić swoje konto czytelnicze.

Książka autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com

Darek